Działanie realizowane jest w ramach Koalicji Organizacji Mniejszościowych i Migranckich z dotacji Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy EOG

I Inkubator Inicjatyw Migrancko-Mniejszościowych: realizowane inicjatywy

W ramach I Inkubatora Inicjatyw Migrancko-Mniejszościowych Fundacja Nasz Wybór wsparła finansowo i organizacyjne 7 inicjatyw. We Wrocławiu i Krakowie pomagali nam nasi partnerzy „Kalejdoskop Kultur” oraz Fundacja „Zustricz”.

Opowiadamy o inicjatywach.

 

  1. Warsztaty/wystawa „Niestabilne terytorium. Granice i tożsamość”. Ivanna Berchak/Galeria Dim (Warszawa)
  2. Widzialność pracownic domowych. Stworzenie informacyjno-promocyjnej przestrzeni internetowej. Oksana Horlenko, Ruslana Poberezhnyk – Komisja Pracownic i Pracowników Domowych (Warszawa)
  3. Klub sztuk wizualnych dla dorosłych. Svitlana Malynska / Studio artystyczne „Svitanok” (Wrocław)
  4. Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim lub/i przeprowadzeniu się do Polski. Nadiya Bera, Larysa Rudak, Fem-decision (Wrocław)
  5. Sztuka opowiadania dla migrantów (storytelling). Volha Martynenka, MFA. MILPA Collaboratory (Wrocław)
  6. Ukraiński dziecięcy teatr amatorski oryginalnego żanru “NEW DAY”. Zabolotna Yuliia (Kraków)
  7. Mniejszość i migranci: wspólne cele, wspólne działania. Ivan Kysloshchuk/ Fundacja – Instytut Polska-Ukraina (Kraków)

 

 

Działania realizowane jest w ramach Koalicji Organizacji Mniejszościowych i Migranckich z dotacji Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy EOG.

 

Partnerzy: Klub Ukraiński w Krakowie – Fundacja Zustricz, Fundacja “Nasz Wybór” / Фонд “Наш вибір”, Narodnyj Dim – Dom Ukraiński, Kalejdoskop Kultur