Inicjatywa jest poświęcona rozwoju umiejętności opowiadania historii (storytelling) poprzez cykl warsztatów. Warsztaty były skierowany dla osób pochodzenia imigranckiego, którym nie stać na kurs storytellingu, oferowany na rynku.
„Warsztat jest przeznaczony dla budowania kreatywnej społeczności migrantów, których jest najwięcej we Wrocławiu w porównywaniu z innymi miastami Polski. Migracja w trakcie pandemii jest wyzwaniem, bo pandemia powoduje niepewność co do przyszłości i brak stabilizacji. Uczestniki i uczestniczki warsztatu są zachęcane do stworzenia bezpiecznej, bezstronnej i pełnej współczucia przestrzeni dialogu dla dzielenia się swoją historią i budowania relacji. Na warsztat zachęcam przynosić jedzenie dla wspólnego posiłku i rzęchy, które się kojarzą z domem, i o których uczestniki opowiada historię”, – mówi Volha Martynenka.
Odbyło się 3 warsztaty: 15.01, 22.01, 29.01, w których wzięło udział 28 uczestników (11, 9 oraz 8 w każdym z nich).
Warsztat miał cel praktyczny – tworzenie przestrzeni dialogu. Umiejętność opowiadania jako praktyka autoprezentacji pomaga w pisaniu tekstów dla portali społecznościowych, scenariuszy, w poszukiwaniu pracy. Wpływem projektu został rozwój kompetencji artystycznych i integracja imigrantów, w tym kobiet i niedostatecznie reprezentowanych mniejszości, zmiana stereotypowego przedstawienia o migrantach w Polsce, oraz pomoc w wychodzeniu z pandemii, i włączanie młodych osób w świat kreatywności.
Uczestnicy pogłębili swoje wiedza o historii i architekturze Wrocławia i zaprojektowali mapę Wrocławia w przyszłości.