Wieczór autorski Andrija Lubki

Drodzy czytelnicy i czytelniczki,

Zapraszamy serdecznie na spotkanie ze znanym ukraińskim pisarzem Andrijem Lubką, który zaprezentuje w Warszawie swoją ostatnią książkę “Twój wzrok. Cio-cio-san”.

Według fabuły pijany sędzia zabija młodą kobietę na przejściu dla pieszych i unika kary. Mąż zabitej kobiety nie należy do tych osób, które można łatwo kupić lub zastraszyć. Zaczyna więc własne śledztwo w tej sprawie.

Jest to psychologiczny detektyw o współczesnej Ukrainie, gdzie cena życia człowieka szacuje się większością łapówki, a zabójcy stoją w pierwszych szeregach podczas nabożeństw w największych cerkwiach Ukrainy. Kwestie dobra i zła nie są w tej historii czymś oczywistym, trzymając czytelnika w napięciu do samego końca powieści.

Książka zostanie prezentowana przez samego autora, Andrija Lubkę, który przyjedzie do Warszawy na zaproszenie Michał Boni, Posła do Parlamentu Europejskiego.

Jedną z pasji Europosła jest czytanie książek, a biorąc pod uwagę jego częste wyjazdy na Ukrainę, ma na celu popularyzowanie dobrych ukraińskich pisarzy w Polsce.

Podczas spotkania będzie można nabyć książkę z podpisem autora.

Zapraszamy 18.04.2019 gpdz. 19:00

Spotkanie odbędzie się w języku polskim.

Moderacja: Sasza Iwaniuk