Serdecznie dziękujemy za Twoje wsparcie Fundacji „Nasz wybór”

Drogi przyjacielu,

 

Serdecznie dziękujemy za Twoje wsparcie Fundacji „Nasz wybór” i naszych inicjatyw: gazety „Nasz wybór” i portalu www.naszwybir.pl; Ukraińskiego Domu w Warszawie, Ukraińskiej Sobotniej Szkoły dla Obywateli Ukrainy, Ukraińskiego Klubu Kobiet oraz wpłatę środków na nasze konto. Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne, ponieważ pokazuje, że w tak potrzebnej dla nas spawie, mamy podobnie myślących ludzi. W szczególności cieszę się, że do zbiórki dołączyli się Ukraińcy z Polski i Ukrainy oraz Polacy.

 

Dzięki Twojemu wsparciu w 2018 r. udało się nam zrobić wiele bardzo ważnych rzeczy:

  • Opublikowaliśmy siedem numerów bezpłatnego czasopisma „Nasz wybór” w ilości po trzy tysiące egzemplarzy każdego numeru. Portal www.naszwybir.pl działa od 2011 roku i jest czytany zarówno na Ukrainie, jak i w Polsce. W zeszłym roku nasz portal przeczytało około 500 000 czytelników i miał on 3 000 000 odwiedzin.
  • Pracownicy Punktu Konsultacyjnego dla Cudzoziemców działającego w Ukraińskim Domu udzielili 2818 konsultacji (osobistych, pisemnych i telefonicznych).
  • Wydaliśmy „Podręcznik dla obywateli Ukrainy w Polsce: praca i edukacja”, nakład 10 000 egzemplarzy.
  • W ukraińskiej szkole sobotniej dla obywateli Ukrainy uczyło się 60 dzieci.
  • W Domu Ukraińskim odbyło się 548 wydarzeń (dyskusje, konferencje, szkolenia, kursy, zajęcia jogi, spotkania ze znanymi ludźmi: pisarzami, aktywistami, ekspertami): 5 wystaw, 2 jarmarki, 3 zbiórki charytatywne. Odwiedziło nas 9645 gości.
  • Udało się nam zorganizować obchody Święta Niepodległości Ukrainy.
  • Gośćmi Fundacji byli Anne Applebaum, Miroslav Marinovich, Taras Kompanichenko i Chorea Kozacky, Adam Bodnar, Jerzy Stępień, Anna Hopko, Eugene Czolij, Dmytro Shchebetyuk, Andrij Lubka i inni.
  • Za działalność Domu Ukraińskiego otrzymaliśmy prestiżną nagrodę „Okulary równości” przyznawany przez Fundację im. Izabeli Jarugi-Nowackiej. Podczas wręczania nagrody szczególnie zwrócono uwagę na naszą pracę na rzecz nawiązania polsko-ukraińskiego dialogu i wsparcia potrzebujących.

 

Podsumowując, w 2018 roku dzięki z naszą ofertą dotarliśmy do pół miliona osób. Dzięki darowiznom z ubiegłego roku udało nam się zebrać 7 403,96 złotych w formie przelewów na nasze konto i 5110,55 złotych w ramach zbiórek publicznych. Jesteśmy bardzo wdzięczni za zaufanie i wsparcie. Mamy nadzieję, że nadal będziesz wspierać naszą wspólną sprawę.

 

Aby wymienione inicjatywy mogły nadal działać, prosimy o przekazanie nam 1% podatku. Aby to zrobić, musisz wprowadzić następujące dane w formularzu:

KRS: 0000507234

Pamiętaj, aby wpisać cel szczegółowy: 5498 Nasz Wybór

Możesz także wesprzeć nas, dokonując regularnej wpłaty charytatywnej na nasze konto:

Fundacja „Nasz Wybór”

  1. Zamenhofa 1

00-153 Warszawa

KRS: 0000342283

Numer konta: 39 1440 1387 0000 0000 1295 6509

Jako tytuł wpisz: darowizna na cele statutowe

Zapraszamy do współpracy i wspierania naszej wspólnej sprawy!