Rozliczenie podatków w Polsce. Spotkanie informacyjne dla cudzoziemców

Fundacja “Nasz Wybór” zaprasza na spotkanie informacyjne dla cudzoziemców na temat: “Rozliczenie podatków w Polsce”, które odbędzie się 22 marca o 18.00.

 

Spotkanie odbędzie się w trybie online. Transmisję na żywo można będzie oglądać na stronie Ukraińskiego Domu lub też na stronie wydarzenia.

 

Na spotkaniu można będzie dowiedzieć się o:
-Co to jest PIT?
-Informacja PIT-11 a zeznanie roczne
-Stawki podatkowe w Polsce
-Jak wypełnić PIT-37?
-Niedopłata/nadpłata podatku
-Jak i gdzie złożyć zeznanie podatkowe
-Numer identyfikacji podatkowej – PESEL
-Co zrobić jeśli pracodawca nie przekazał PIT-11
-Co zrobić jeśli PIT nie został złożony w terminie
-Ulgi podatkowe
-Preferencyjne sposoby rozliczenia
-Przekazanie 1% podatku
-Rezydencja podatkowa
-W jaki sposób rozliczają się nierezydenci podatkowi? (IFT-1)

 

Pod transmisją na żywo można będzie zadać swoje pytanie i otrzymać na nie odpowiedź.

 

Spotkanie poprowadzą:
Maja Zabawska – Dyrektorka w Zespole Rozwiązań dla Pracodawców Deloitte, licencjonowana doradczyni podatkowa, pracowała w Deloitte w Polsce i Wielkiej Brytanii. Od 18 lat specjalizuje się w kwestiach dotyczących podatku dochodowego od osób fizycznych i ubezpieczeń społecznych, zwłaszcza w ujęciu międzynarodowym. Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim.

 

Paulina Skonieczna – ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2014 roku pracuje w Deloitte, w Zespole Rozwiązań dla Pracodawców. Zajmuje się przede wszystkim kwestiami związanymi z podatkiem dochodowym od osób fizycznych i ubezpieczeniami społecznymi.

 

Magdalena Tomaka – ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim, broniąc pracy magisterskiej w temacie podatku PIT. Od 3,5 roku jest członkiem zespołu Deloitte zapewniającego asystę dla pracowników i pracodawców w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych i ubezpieczeń społecznych – także w aspekcie międzynarodowym.

 

Język spotkania: polski.

 

Zapraszamy!

 

Projekt Migranckie Centrum Wsparcia realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.
#AktywniObywateleDotacje